لینک نوفالو چیست و آیا بک لینک nofollow از نظر سئو ارزش دارد؟

بک لینک نوفالو چیست

تاثیر دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر در افزایش رتبه بندی وب سایت در گوگل و همچنین قدرت دامنه بسیار زیاد است. به همین دلیل بسیاری از وب مستران، به دنبال کسب این نوع از بک لینک ها هستند. اما در این میان، ممکن است بک لینک های nofollow نیز دریافت کنند. در خصوص ارزش و اعتبار لینک های نوفالو نظرات مختلفی وجود دارد. بک لینک نوفالو چیست؟ آیا بک لینک نوفالو از نظر سئو ارزش دارد؟ با ما همراه باشید تا به این پرسش ها پاسخ دهیم.

بک لینک نوفالو چیست؟

بک لینک نوفالو چیست؟ بک لینک نوفالو پیوندی است که حاوی ویژگی rel = ”nofollow” در کد HTML خود است. این ویژگی به موتورهای جستجو می گوید مجوز عبور از صفحه پیوند دهنده به صفحه مقصد را نداشته باشند. به همین ترتیب، پیوندهای نوفالو از نظر SEO ارزش بسیار کمی دارند.

ویژگی nofollow در سال 2005 توسط گوگل، یاهو و MSN برای مقابله با هرزنامه با ارائه اختیار به وب مسترها برای کاهش ارزش پیوندهای خاص، معرفی شد.

لینک فالو در مقابل لینک نوفالو

از نظر فنی، تنها تفاوت بین لینک نوفالو و پیوند استاندارد "dofollow" وجود تگ rel = "nofollow" است.  تفاوت عملی این است که لینک ها nofollow که ارزشی برای صفحه ایجاد نمی کنند.
به عبارت دیگر، اگر بک لینک nofollow دریافت کنید، صفحه پیوند دهنده قدرت را به صفحه شما منتقل نمی کند. این رتبه بندی شما را بهبود نمی بخشد و سبب بهبود پیج رنک شما نمی شود.

بک لینک نوفالو

چه زمانی باید از لینک نوفالو استفاده کنید؟

1-    زمانی که نمی خواهید امضای شما پشت وب سایتی باشد

گاهی اوقات به سادگی باید به وب سایت هایی لینک دهید که نمی خواهید آن ها را تأیید نمایید و امضای شما پشت آن ها باشد. گاهی مجبور به نقل قول از آن وب سایت مذکور هستید و تمایلی به تایید کردن آن ندارید، به همین دلیل می توانید از لینک nofollow  استفاده کنید.

2-    لینک های اسپانسری

خرید و فروش لینک فعالیتی است که طبق دستورالعمل های گوگل کاملا ممنوع و غیرقانونی است و از تکنیک های سئو کلاه سیاه محسوب می شود. اگر نمی خواهید که توسط گوگل جریمه شوید، نباید به طورواضح لینک هایی را در سایت خود بفروشید.
تنها راه نجات از جریمه گوگل، استفاده از ویژگی لینک نوفالو است. حتی می توانید از تگ rel=”sponsored” استفاده کنید که درست مانند تگ نوفالو عمل می کند.

3-    لینک های وابسته

لینک های وابسته بسیار شبیه به لینک های اسپانسری است. اگرچه پیوندهای وابسته به خودی خود، لینک های اسپانسری نیستند، اما بهترین کار این است که تگ این لینک ها نوفالو باشد.


 
4-    لینک ایجاد شده توسط کاربر

هر زمان که بازدید کننده ای بتواند پیوندی را در وب سایت شما وارد کند، که بیشتر مواقع این اتفاق در نظرات و یا پست های انجمن رخ می دهد، لینک ها باید به صورت نوفالو باشند. البته می توانید از تگ خاصی مانند  rel=”ugc” استفاده کنید.

آیا لینک های نوفالو از نظر سئو ارزش دارند؟

در مورد تأثیر احتمالی لینک ها نوفالو در سئو، همیشه بحثت و نقطه نظرهای متفاوتی وجود دارد.آیا لینک های نوفالو از یک وب سایت معتبر همان مقدار بی ارزش را از لینک نوفالو از یک وب سایت با قدرت صفحه معمولی دارد؟
پاسخ قطعی به این سوال وجود ندارد. اما شاید این نوع از لینک ها تاثیرات مستقیمی بر سئو نداشته باشند، اما می توانند به طور غیر مستقیم تاثیرگذار باشند.

لینک نوفالو می تواند اشاره ای به گوگل درباره صفحه مذکور باشد

هنگامی که گوگل ویژگی جدیدی را در سال 2019 مطرح کرد، عنوان نمود که از این سال به بعد لینک های نوفالو را به عنوان اشاره ای در نظر می گیرد. این به چه معنی است؟
خب، اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که هیچ کسی به طور دقیق نمی داند. اما یکی از تفسیرهای ممکن این است که گوگل تصمیم می گیرد که ویژگی نوفالو را در برخی از موارد نادیده بگیرد که این می تواند برای اهداف رتبه بندی و یا تنها خزیدن در نظر گرفته شود.

اما به احتمال زیاد، گوگل تنها از این لینک ها برای کمک به درک بهتر پیوندها و محتوای صفحات پیوندی در داخل سایت استفاده می کنند. به هر حال، اظهارات رسمی آن ها این است که از این پیوندها به عنوان "راهی برای درک بهتر نحوه تجزیه و تحلیل مناسب و استفاده از لینک ها" استفاده خواهد شد.

این لینک ها می توانند برای وب سایت شما ترافیک ایجاد کنند

درست است که لینک نوفالو نمی تواند قدرت دامنه را به وب سایت لینک شده انتقال دهد، اما به طور قطع می تواند بازدیدکننده و ترافیک را برای وب سایت مذکور به همراه داشته باشد. این همان تاثیر غیرمستقیم لینک  nofollow است.

آن ها نمایه های لینک های شما را متنوع می کنند

داشتن لینک های تماما dofollow در وب سایت کمی غیرطبیعی به نظر می رسد. البته این بدان معنی نیست که شما باید به صورت فعالانه کاملا از بک لینک های نوفالو استفاه کنید. البته که هیچ تناسب ایده آلی در این باره وجود ندارد، اما لازم است که ترکیبی از لینک های نوفالو و فالو در وب سایت خود داشته باشید و یا برای سایت خود دریافت کنید.

چگونه می توان لینک های نوفالو را تشخیص داد؟

چگونه می توان لینک های نوفالو را تشخیص داد؟

روش های مختلفی برای تشخیص لینک های نوفالو وجود دارد. اما به طور کلی می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

  • بررسی کدهای HTML
  • نصب افزونه های مخصوص به مرورگر
  • استفاده از نرم افزارهای بررسی بک لینک

آیا داشتن بک لینک های نوفالو برای وب سایت اثر منفی دارد؟

نه اینطور نیست. البته از نظر سئو، همیشه بهتر است لینک های dofollow را از وب سایت های معتبر دریافت کنید. اما در مورد بک لینک های نوفالو زیاد نگران نباشید. آن ها طبیعی هستند و می توانند همان طور که در بالا اشاره کردیم، مزایایی مانند ترافیک بیشتر برای وب سایت شما به همراه داشته باشند.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، تاثیر مثبت لینک نوفالو اگرچه به صورت مستقیم نیست، اما می تواند به جذب ترافیک و بازدید کننده برای وب سایت دریافت کننده منجر شود. همچنین استفاده مکرر از لینک های فالو در وب سایت می تواند برای گوگل کمی شک برانگیز باشد و در نهایت وب سایت جریمه شود. به همین دلیل لازم است تا ترکیبی از این لینک ها را در وب سایت خود داشته باشید.

 

مطالب مرتبط
مزایای استراتژی فروش آنلاین با تخفیف

امروز، کسانی که در بازارهای آنلاین فعالیت می کنند، می دانند که برای باقی ماندن در عرصه رقابت، باید قیمت های رقابتی داشته باشند. به همین دلیل است که…

0 نظر 1399-12-11
استراتژی تخفیف آنلاین

فروشگاه های آنلاین برای فروش بیشتر محصولات خود، به استفاده از روش های مختلفی تبلیغات و همچنین تخفیفات روی می آورند. تا به امروز درباره شیوه های مختلف…

0 نظر 1399-12-10
لینک خارجی

برای آنکه وب سایت شما بتواند در جایگاه خوب صفحات SERP قرار گیرد، به استراتژی مناسب سئو نیاز دارید. برای اجرای یک استراتژی SEO قوی برای وب سایت خود،…

0 نظر 1399-12-08
چرا لینک های داخلی مهم هستند

همان طور که پیش تر گفتیم، اهمیت لینک های داخلی بر سئو قابل چشم پوشی نیست و  باید همواره به آن توجه نمود. اما لینک های داخلی به راستی چه کار مهمی…

0 نظر 1399-12-06
تاثیر تعداد واژه ها بر سئو

تا به امروز درباره تاثیر تعداد کلمات محتوا بر سئو زیاد شنیده ایم و بسیاری از افراد بر این باورند که هرچه محتوا طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای…

0 نظر 1399-12-04
ارسال دیدگاه