تعریف بازاریابی سئو به زبان ساده

بازاریابی سئو چیست؟
2 نظر چهارشنبه, 11/01/1399 - 10:45

تعریف بازاریابی سئو به زبان ساده

با توجه به آنچه که در مقاله های پیشین به آن ها پرداختیم، اکنون با تعریف سئو به زبان ساده آشنا هستیم و از اهمیت آن برای موتورهای جست و جو آگاهیم. همان طور که گفته شد، سئو را می توانیم مجموعه ای مهم از راهکارها و روش هایی تعریف کنیم که به وب سایت ها کمک می کنند تا در جایگاه های برتر در صفحات نتایج موتور جست و جو قرار گیرند. مفهوم دیگری که در این میان مطرح می شود، مفهوم بازاریابی سئو است. در ادامه با وبلاگ بهمن پرداز همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی این موضوع و اهمیت بازاریابی سئو بپردازیم.

بازاریابی سئو چیست؟

مفهوم بازاریابی سئو چیست؟ هنگامی که حرف از بازاریابی سئو می زنیم، باید مفهوم دو واژه "سئو" و "بازاریابی" را با هم تلفیق کنیم. خب، می توانیم پاسخ پرسش "بازاریابی سئو چیست؟" را به این صورت تعریف کنیم:

بازاریابی بر اساس اصول و قوانین موتورهای جست و جو

همان طور که می دانید، هر شیوه از بازاریابی، قوانین خاص خود را دارد که بازاریابی سئو از آن مستثنی نیست. هنگامی که بازاریابی سئو را مطرح می کنیم، بدین معنی است که ما باید قوانین بازاریابی را، براساس اصول و قواعد موتورهای جست و جو پیاده سازی کنیم. چرا که بستر فعالیت ما اینترنت و دنیای وب است و مشتریان ما، کاربران اینترنت هستند.
از آنجایی که این روزها تعداد زیادی از افراد، از موتورهای جست و جو استفاده می کنند، لذا اهمیت بازاریابی سئو دوچندان شده است. هنگامی که بتوانید در نتایج برتر موتورهای جست و جو قرار بگیرید، گویا بازاریابی سئو را بهتر از رقبایتان انجام داده اید.

معیارهای رتبه بندی در بازاریابی سئو

معیارهای رتبه بندی سایت در بازاریابی سئو چیست؟

خب! اگر تا به این لحظه با مقالات بهمن پرداز پیش رفته باشید، می دانید که برای رسیدن به جایگاه برتر در گوگل، نیاز است تا بر اساس قوانین حاکم بر موتورهای جست و جو عمل کنید. یعنی چه؟ یعنی همان تکنیک های سئو کلاه سفید که سبب می شوند وب سایت شما، جایگاه بهتری کسب کنند.

اصلی ترین معیار در بازاریابی سئو، این است که وب سایت شما بهینه باشد. یعنی بتوانید از مجموع امتیازهای قوانین موتورهای جست و جو، نمره خوبی کسب کنید و البته نمره شما از سایر رقبا بهتر باشد.
پر واضح است برای آنکه یک وب سایت در جایگاه بهتری نسبت به سایر رقبایش قرار گیرد، باید از ابعاد مختلفی از آن ها پیشی بگیرد. اما در این میان، موضوعاتی مانند کیفیت، مورد اعتماد بودن و قدرت نفوذ آن وب سایت، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در بازاریابی سئو می تواند بسیار کمک کننده باشد.

در جدیدترین آپدیت گوگل، قرار است این موتور جست و جو بیش از پیش به مخاطبان اهمیت دهد. در واقع قرار است که کاملا در جناح کاربران نشسته و همه چیز را از دید آن ها رسد کند. به همین دلیل است که تمامی تمرکز مدیران وب سایت، باید در راستای جذابیت وب سایت برای مخاطب باشد.
درواقع اگر بتوانید بهترین و جذاب ترین صفحات هدف را ایجاد نمایید، می توانید در جایگاه های برتر گوگل قرار گیرید. پس نباید نقش این سه فاکتور را نادیده بگیرید.

کیفیت در بازاریابی سئو یعنی چه؟

گفتیم که عنصر کیفیت در بازاریابی سئو نقش مهمی را بازی می کند. هنگامی که وقت رتبه بندی می رسد، گوگل به سایت هایی که ارزش افزوده ای به کاربر می دهد، جایگاه برتری خواهد داد.
برای آنکه بتوانید منحصر به فرد عمل کنید، باید از تکنیک های بازاریابی محتوا کمک بگیرید. اطلاعاتی را در محتوای وب سایت خود بگنجانید که سایر رقبا آن ها را فراموش کرده اند. حتی بسیار خوب است تا از ایده های خلاقانه تری کمک بگیرید. مثلا ویدئوهای جذاب و مرتبط تهیه کنید، تخفیف های ویژه ارائه دهید، جمعه بازار به راه اندازید و کارهای دیگری که می تواند ارزش افزوده جذابی برای کاربران به همراه داشته باشد.

مفهوم اعتبار در بازاریابی سئو

اعتبار یکی از مهم ترین مواردی است که در بازاریابی سئو باید به آن توجه نمایید. هنگامی که قرار است جایگاه برتری در گوگل کسب کنید، باید اعتبار لازم را داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، می توانید از وب سایت هایی با اعتبار دامنه بالا، لینک دریافت کنید و یا اینکه در این وب سایت ها، رپورتاژ آگهی سفارش دهید.
البته یک لینک بیلدینگ بسیار خوب و محتوای باکیفیت، ممکن است سایر سایت ها را مجاب کنند که به وب سایت و محتوای شما، لینک با ارزشی دهند.

اهمیت بازاریابی سئو

معنی نفوذ در بازاریابی موتور جست و جو

تمام هدف گوگل این است که بهترین نتایج را برای کاربران به نمایش گذارد. به همین دلیل شما نیز باید تمام تلاش خود را کنید تا با روش های اصولی، به گوگل نشان دهید که در میان رقبا بهترین هستید.

حضور در شبکه های اجتماعی و فعال بودن در آن ها به شما کمک می کند تا سیگنال های لازم را به موتورهای جست و جو بفرستید. از کاربران خود بخواهید تا نظرات خود را درباره وب سایت شما بنویسند، کمپین های مختلف به راه اندازید و سعی کنید با هشتگ های گوناگونی دیده شوید. اینگونه می توانید اصول نفوذ در بازاریابی سئو را پیاده سازی کنید.

اهمیت بازاریابی سئو

شما تمام تلاش خود را با استفاده از کلمات کلیدی هدف، یو آر ال سازی درست و سایر قوانین انجام می دهید تا به جایگاه برتری در گوگل برسید. چرا؟ زیرا با اهمیت بازاریابی سئو کاملا آشنایی دارید.
می دانید که قرارگیری در صفحات برتر نتایج گوگل، به این معنی است که شما می توانید در دید کاربران زیادی قرارگیرید. اهمیت بازاریابی سئو همین جا است که خودنمایی می کند! یعنی شما درست در جایی قرار می گیرید که میلیون ها میلیون کاربر وجود دارد. اکنون باید با جذابیت عنوان و توضیحات مناسب و البته با محتوای باکیفیت، بتوانید نرخ کلیک را افزایش دهید.

سخن پایانی

آنچه که خواندید، مفهوم بازاریابی سئو و اهمیت آن بود. اکنون می دانیم که برای آنکه در نتایج برتر گوگل قرارگیریم، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیریم. البته در این راه بهتر است از یک مشاور حرفه ای که سال ها تجربه در این زمینه را دارد، در کنار خود داشته باشیم تا یک راه درست بی بازگشت را در پیش بگیریم.

 

 

مطالب مرتبط
مزایای استراتژی فروش آنلاین با تخفیف

امروز، کسانی که در بازارهای آنلاین فعالیت می کنند، می دانند که برای باقی ماندن در عرصه رقابت، باید قیمت های رقابتی داشته باشند. به همین دلیل است که…

0 نظر 1399-12-11
استراتژی تخفیف آنلاین

فروشگاه های آنلاین برای فروش بیشتر محصولات خود، به استفاده از روش های مختلفی تبلیغات و همچنین تخفیفات روی می آورند. تا به امروز درباره شیوه های مختلف…

0 نظر 1399-12-10
لینک خارجی

برای آنکه وب سایت شما بتواند در جایگاه خوب صفحات SERP قرار گیرد، به استراتژی مناسب سئو نیاز دارید. برای اجرای یک استراتژی SEO قوی برای وب سایت خود،…

0 نظر 1399-12-08
چرا لینک های داخلی مهم هستند

همان طور که پیش تر گفتیم، اهمیت لینک های داخلی بر سئو قابل چشم پوشی نیست و  باید همواره به آن توجه نمود. اما لینک های داخلی به راستی چه کار مهمی…

0 نظر 1399-12-06
تاثیر تعداد واژه ها بر سئو

تا به امروز درباره تاثیر تعداد کلمات محتوا بر سئو زیاد شنیده ایم و بسیاری از افراد بر این باورند که هرچه محتوا طولانی تر باشد، شانس بیشتری برای…

0 نظر 1399-12-04
ارسال دیدگاه